Imendani 2020.

11
kalendar imendana

Ne znate kad vam je imendan? Donosimo kompletan imendanski kalendar za 2020. godinu. Imendani za 2020. godinu:

Imendani su tradicija pripisivanja osobnih imena svakom danu u godini i proslava povezanosti posebnih dana s onima po kojima je taj dan imenovan. Ta je tradicija karakteristična za različite katoličke i istočnoortodoksne zemlje, a vrlo je raširena i u nordijskim zemljama, posebice u Švedskoj i Finskoj. Hrvati njeguju narodna imena. Imendane slave odlaskom na liturgijsku proslavu svojega sveca imenjaka. Slavlje je popraćeno gozbom s ukućanima i prijateljima. (Izvor: wikipedia)

Imendani – siječanj

SRI 1NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA

ČET 2Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski

PET 3Ime Isusovo, Mladenka

SUB 4Anđela; Borislav; Emanuel

NED 5 2. po Božiću Miljenko; Emilijana; Radoslav

PON 6BOGOJAV. TRI KRALJA

UTO 7Rajmund; Rajko; Lucijan

SRI 8Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil

ČET 9Julijan; Miodrag; Julijana

PET 10Agaton; Dobroslav; Grgur X.

SUB 11Honorat; Higin; Neven

NED 12 Krštenje Gospodinovo Ernest; Tatiana

PON 13Hilarije; Veronika

UTO 14Feliks; Srećko; Rajko

SRI 15Pavao pustinjak; Mavro

ČET 16Marcel; Oton; Mislav

PET 17Antun Opat; Vojmil; Lavoslav

SUB 18Margareta; Izabela; Priska

NED 19 2. KROZ GOD. Mario; Kanut; Ljiljana

PON 20Fabijan i Sebastijan

UTO 21Agneza; Janja; Neža

SRI 22Vinko đakon i muč.; Vinka

ČET 23Emerencijana, Milka; Vjera

PET 24Sv. Franjo Saleškj; Bogoslav

SUB 25Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik

NED 26 3. KROZ GOD. Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir

PON 27Angela Merici; Pribislav

UTO 28Toma Akvinski; Tomislav

SRI 29Valerije; Konstancije; Zdeslav

ČET 30Hijacinte; Martina; Gordana

PET 31Ivan Bosco; Marcela; Vanja

Imendani – veljača

SUB 1Briglta; Miroslav; Sever

NED 2 4. KROZ GOD. PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan

PON 3Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun

UTO 4Andrija Corsini; Veronika Jeruz.

SRI 5Agata; Dobrila; Modest

ČET 6Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora

PET 7BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav

SUB 8Jeronim Emil.; Jozefina Bak.

NED 9 5. KROZ GOD. Skolastika; Apotonija. Sunčana

PON 10STEPINĆEVO; Vjekoslav

UTO 11GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih

SRI 12Eulalija; Melecije, Zvonimir

ČET 13Katarina Ricci, Božidara

PET 14Valentinovo; Valentin; Zdravko

SUB 15Klaudije K; Vltomlr; Onezim

NED 16 6. KROZ GOD. Julijana; Onezim; Miljenko

PON 177 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko

UTO 18Šimun; Gizela; Bernardica

SRI 19Konrad; Rajko; Ratko; Blago

ČET 20Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.

PET 21Petar Damjanskl; Damir

SUB 22Katedra sv. Petra; kv.

NED 23 7. KROZ GOD. Polikarp; Grozdan; kv.

PON 24Montan; Goran; Modest

UTO 25Viktorin; Hrvoje; Berislav

SRI 26Čista srijeda – pepelnica; Aleksandar; Sandra; Alka

ČET 27Donat Zadarski; Gabrijel

PET 28Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica

SUB 29Osfald, Ida, Hilarije

Imendani – ožujak

NED 1 1. Korizmena ¨Čista¨ Albin; David; Jadranko; Zoran

PON 2Lucije; čedomil; Iskra; ines

UTO 3Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo

SRI 4Kazimir; Eugen; Natko

ČET 5Euzebije,Vedran; Lucijel. papa

PET 6Marcijan; Agneta; Zvjezdana

SUB 7Perpetua i Felicita; Eugen

NED 8 2. Korizmena ¨Pačista¨ Ivan od Boga; Ivša; Boško

PON 9Franciska Rimska; Franjka

UTO 10Emil, Makarije; Kajo, Simplicije

SRI 11Firmin; Tvrtko; Kandid

ČET 12Teofan; Bernard; Maksimilijan

PET 13Patricija; Sabina; Ratka

SUB 14Matilda; Milijana; Borka

NED 15 3. Korizmena ¨Bezimena¨ Longin; Veljko; Vjekoslava

PON 16Hilarije i Ticijan; Smiljan

UTO 17Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin

SRI 18Ćiril Jeruzalemski; Salvator

ČET 19JOSIP, zaručnik BDM

PET 20Nicet; Klaudija; Vladislav

SUB 21Serapion; Vesna; Vlasta

NED 22 4. Korizmena ¨Sredoposna¨ Lea Rimska; Oktavljan

PON 23Turibije; Oton; Rebeka

UTO 24Latin; Javorka; Katarina Švedska

SRI 25Blagovijest; Marijana, Marijan, Maja

ČET 26Montan i Maksima; Emanuel

PET 27Rupert; Lada; Peregrin

SUB 28Priska; Sonja; Polion

NED 29 5. Korizmena ¨Gluha¨ Jona; Bertold; Eustazije

PON 30Kvirin Bogoljub, Leonard

UTO 31Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

Imendani – travanj

SRI 1Hugo; Teodora; Anastazije

ČET 2Franjo Paolskl; Dragoljub;

PET 3Siksto; Krest; Svevlad

SUB 4Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir

NED 5 CVJETNICA Vinko Ferrerskl; Berislav

PON 6Vilim; Celzo; Rajko

UTO 7Ivan de la Salle, Herman

SRI 8Dionlzije; Diogen; Klement

ČET 9Veliki četvrtak; Marija Kleofina; Demetrije

PET 10Veliki petak; Ezekijel; Apolonije; Sunčica

SUB 11Velika subota; Stanislav; Stana; Radmila

NED 12 USKRS Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije

PON 13Uskrsni ponedjeljak; Martin I. papa; Ida; Justin

UTO 14Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko

SRI 15Krescencije; Bosiljka; Rastislav

ČET 16Josip Benedikf L; Bemardica

PET 17Rudolf, Robert; šimun; Anicet

SUB 18Euzebije; Anastazije

NED 19 2. Uskrsna Konrad; Ema; Rastislav; Marta

PON 20Marcijan, Teotim, Vilim

UTO 21Anzelmo; Goran

SRI 22Soter i Kajo; Teodor

ČET 23Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert

PET 24Fidel Sigmaringen; Vjera

SUB 25Marko ev.; Maroje; Markica

NED 26 3. Uskrsna Kleto i Marcelin; Višnja

PON 27Ozana K., Euzebije

UTO 28Petar Chanel; Euzebije

SRI 29Katarina Sienska; Katica

ČET 30Pio V. papa; Josip Cottolengo

Imendani – svibanj

PET 1Josip radnik; Jeremija

SUB 2Atanazije; Antonin; Boleslav

NED 3 4. Uskrsna Filip i Jakov ap.; Mladen

PON 4Florijan;Cvjetko;Cvijeta

UTO 5Peregrin, Makstm; Andelko

SRI 6Irenej Srijemski; Dominik S

ČET 7Dujam, Duje; Flavije; Gizela

PET 8Marija Posrednica; Bratoljub

SUB 9Pahomije; Mirna

NED 10 5. Uskrsna Ivan Merz; Gospa Trsatska

PON 11Franjo; Mamerto

UTO 12SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad

SRI 13GOSPA FATIMSKA; Servancije

ČET 14Matija apostol; Matko, Mate

PET 15Izidor; Sofija; Sonja

SUB 16Ivan Nepomuk; Andrija B.

NED 17 6. Uskrsna Paškal; Paško; Gizela

PON 18Ivan I. papa; Venancije

UTO 19Celestin; Rajko, Ivan, Teofil

SRI 20Bernardin Sijenski

ČET 21Kristofor Magallanes i dr.

PET 22Rita; Jagoda; Renata; kv.

SUB 23Deziderije; Željko; Željana

NED 24 7. Uskrsna Marija Pomoćnica; Vinko; kv.

PON 25Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL

UTO 26Filip Nen; Zdenko

SRI 27Augustin Kenterberijski

ČET 28German; Villm; Velimir

PET 29UZAŠAŠtE GOSP.-SPASOVO; Maksim; Ervin

SUB 30Ivana Arška; Ferdinand; Srečko

NED 31 Pedesetnica – Duhovi Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

Imendani – lipanj

PON 1Justin; Mladen; Teofil; Slobodan

UTO 2Marcelin i Petar; Eugen

SRI 3Karto Lwanga i drugovi; Olivija

ČET 4Kvirln Sisački; Predrag

PET 5Bonifaclje; Dorotej; Valerija

SUB 6Norbert; Artemiie; Berto; Paulina

NED 7 Presveta Trojstva Koloman, Robert, Radoslav

PON 8Medardo, žarko; Vilim

UTO 9Efrem; Ranko

SRI 10Bogumil; Dijana; Greta

ČET 11Tijelovo; Barnaba, ap.; Borna

PET 12Ivan Fakundo; Bosiljko

SUB 13Antun Padovanski, Ante, Antonija

NED 14 11. KROZ GOD. Rufin; Elizej; Dinga

PON 15Sv. Vid; Modest

UTO 16Franjo Regis, Gvido

SRI 17Diogen; Inocent; Adolf

ČET 18Marcelijan; Ozana; Ljubomir

PET 19Romuald; Rajka; Bogdan

SUB 20Naum Ohridski; Silverije

NED 21 12. KROZ GOD. Alojzije Gonzaga; Vjekoslav

PON 22Ivan Fisher; Toma M.

UTO 23Josip Caf.; Sidonija; Zdenka

SRI 24ROĐ. IVANA KRSTITELJA

ČET 25Adalbert; Vilim; Doroteja

PET 26Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran

SUB 27Ćirii Aleksa

NED 28 13. KROZ GOD. Irenej, Mirko

PON 29SV PETAR i PAVAO; Krešo

UTO 30Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

kalendar imendana
imendan

Imendani – srpanj

SRI 1Aron; Šimun; Zvjezdana

ČET 2Oton; Martinijan; Višnja

PET 3Toma, apostol; Tomislav

SUB 4Elizabeta Portugalska; Elza

NED 5 14. KROZ GOD. ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.

PON 6Marija Goretti;Bogomila

UTO 7Klaudije; Vilibald, Vilko

SRI 8Akviia i Priscila: Hadrijan

ČET 9Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.

PET 10Amalija; Ljubica; Rufina

SUB 11Benedikt op.; Benko; Olga

NED 12 15. KROZ GOD. Mohor, Ivan Gualberti; Mislav

PON 13MAJKA BOŽJA BISTRIČKA

UTO 14Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar

SRI 15Presveti Otkupitelj; Dobriša

ČET 16Gospa Karmel.; Karmela

PET 17Aleksije; Branko; Marcelina

SUB 18Friderik; Simforoza; Ljuba

NED 19 16. KROZ GOD. Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina

PON 20Ilija prorok; Margareta; llijana

UTO 21Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica

SRI 22Marija Magdalena; Manda

ČET 23Brigita; Apolinar; Valerijan

PET 24Kristina; Mirjana; Kunigunda

SUB 25Jakov, apostol; Kristofor

NED 26 17. KROZ GOD. Joakm i Ana roditelji BDM

PON 27Klement Ohridski, Klemo

UTO 28Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije

SRI 29Marta; Flora; Blaženka

ČET 30Petar Krizolog; Rufln; Anđa

PET 31Ignacije Lojolski; Vatroslav

Imendani – kolovoz

SUB 1Alfons Liguori; Vjera; Nada

NED 2 18. KROZ GOD. Gospa od Anđela; Euzebije V.

PON 3Bl. Auguslin Kažotić, Lidija

UTO 4Ivan Marija Vianney, Justin

SRI 5Gospa Snježna; Nives; Snježana

ČET 6PREOBRAŽENJE GOSP.

PET 7Siksto papa; Kajetan; Donat

SUB 8Dominik; Nedjeljko; Dinko

NED 9 19. KROZ GOD. Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk

PON 10Lovro dakon; Lovorka

UTO 11Sv. Klara Asiška; Jasna; Suzana

SRI 12Anicet; Hilarija; Veselka

ČET 13Poncijan i Hipolit; Filomena

PET 14Maksimilijan Kolbe

SUB 15VELIKA GOSPA

NED 16 20. KROZ GOD. Stjepan Ugarski; Rok

PON 17Hijacint; Liberat; Miron

UTO 18Sv. Jelena Križarica

SRI 19Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla

ČET 20Bernard iz Clarvauxa; Samuel

PET 21Pio X. papa; Hermogen

SUB 22BDM Kraljica; Vladislava

NED 23 21. KROZ GOD. Ruža Limska; Filip Benicije

PON 24Sv. Bartol apostol; Bariša

UTO 25Ljudevit kralj; Patricije

SRI 26Rufin; Zefirin

ČET 27Monika; Honorat; Časlav

PET 28Augustin; Tin; Gustav

SUB 29Glavosijek Ivana Krstitelja

NED 30 22. KROZ GOD. Feliks i Adaukt; Gaudencija

PON 31Rajmund, Rajko; Optat

Imendani – rujan

UTO 1Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor

SRI 2Kalista; Severina; Divna; Veljka

ČET 3Grgur Veliki; Grga; Gordana

PET 4Ruža Viterbska; Marcel; Dunja

SUB 5Majka Terezija; Lovro Jus.

NED 6 23. KROZ GOD. Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor

PON 7Sv. Marko Križevčanin; Regina

UTO 8RODENJE MARIJINO MALA GOSPA

SRI 9Petar Klaver; Strahimir

ČET 10Nikola Tolentinski; Pulherija

PET 11Proto i Hijacint; Helga

SUB 12Ime Marijino; Dubravko

NED 13 24. KROZ GOD. Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo

PON 14Uzvišenje sv. Križa

UTO 15BDM žalosna, Dolores

SRI 16Kornelije i Ciprijan; Eufemija

ČET 17Rane sv. Franje; Robert B.

PET 18Josip Kupertinski; Sonja; kv.

SUB 19Januarije;Teodor; Željko

NED 20 25. KROZ GOD. Andrija Kim; Svjetlana; kv.

PON 21Sv. Matej ap, i ev.; Matko

UTO 22Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez

SRI 23Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija

ČET 24Gospa od Otkupljenja.; Rupert

PET 25Aurelija; Zlata; Rikarda

SUB 26Sv. Kuzma i Damjan; Damir

NED 27 26. KROZ GOD. Vinko Paulski; Vicencija

PON 28Vienceslav; Veteslav

UTO 29Sv. Mihael, Gabriel i Rafael arkandeli

SRI 30Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

Imendani – listopad

ČET 1Terezija od Djeteta Isusa; Remigije

PET 2Anđeli čuvari; Anđelko

SUB 3Kandid; Gerhard; Svjetlana

NED 4 27. KROZ GOD. Franjo Asiški; Franka; Kajo

PON 5Sv. Faustina K.; Flavijan

UTO 6Bruno; Fides; Verica

SRI 7BDM od Krunice (Ružarija)

ČET 8Demetrije i dr.; Hugo; Šimun

PET 9Dionizije Aerop.;lvan Leonard

SUB 10Franjo Borgia; Daniel i dr.

NED 11 28. KROZ GOD. Ivan XXIII. papa; Prob

PON 12Serafin, Maksimilijan

UTO 13Eduard, Edo; Hugolin

SRI 14Kalist papa; Ljeposlav; Divna

ČET 15Terezija Avilska; Rezika; Valter

PET 16Hedviga; Marija Margareta A.

SUB 17Ignacije Antiohijski; Vatroslav

NED 18 29. KROZ GOD. Sv. Luka, evanđelist; Lukša

PON 19Pavao od Križa; lvan Breb

UTO 20Vendelin; Irena; Miroslava

SRI 21Uršula; Zvjezdan; Hilarija

ČET 22BI. Ivan Pavao II. papa

PET 23Ivan Kapistran; Ivanko

SUB 24Antun M. Claret; Jaroslav

NED 25 30. KROZ GOD. Krizant i Darija; Katarina K.

PON 26Demetrije; Dmitar; Zvanimir

UTO 27Sabina, Kontardo; Gordana

SRI 28Šimun i Juda Tadej, apostoli

ČET 29Mihovil Rua; Narcis; Darko

PET 30Marcijan; Marsela; German

SUB 31Alfons Rodriguez; Volfgang

Imendani – studeni

NED 1 SVI SVETI; Svetislav, Sveto

PON 2Dušni dan; Duško; Duška

UTO 3Martin Porres; Hubert

SRI 4Sv. Karlo Boromejski; Dragutin

ČET 5Srijemski mučenici; Mirko

PET 6Leonard; Vedran; Sever

SUB 7Engelbert; Anđelko

NED 8 32. KROZ GOD. Gracija Kotorski; Milostislav

PON 9Posveta lat. bazilike; Ivan L.

UTO 10Leon Veliki, Lavoslav, Lav

SRI 11Martin Tourski; Davorin

ČET 12Jozafat; Milenko

PET 13Stanislav Kostka; Stanko

SUB 14Nikola Tavelić; Ivan Trogirski

NED 15 33. KROZ GOD. Albert Veliki: Berto; Leopold

PON 16Margareta; Gertruda

UTO 17Elizabeta Ugarska; lgor

SRI 18Posv. bazilika sv. Petra i Pavla

ČET 19Krispin; Elizabeta; Salomeja

PET 20Feliks Valois; Srećko; Edmund

SUB 21Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.

NED 22 Krist Kralj Cecilija; Dobrila; Slavujka

PON 23KRIST KRALJ; Klement; Milivaj, Blagoje

UTO 24Krizogon; Krševan

SRI 25Katarina Aleksandrijska

ČET 26Konrad; Leonard; Dubravko

PET 27Virgilije; Oda; Gustav

SUB 28Jakov Markijski; Držislav

NED 29 1. Ned. Došašća Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana

PON 30Sv. Andrija apostol

Imendani – prosinac

UTO 1Eligije; Natalija; Božena

SRI 2Bibijana; Živka; Blanka

ČET 3Franjo Ksaverski; Klaudije

PET 4Ivan Damaščanski; Barbara

SUB 5Saba; Krispina; Dalmatin

NED 6 2. Ned. Došašća Nikola biskup; Nikša

PON 7Ambrozile; Agaton

UTO 8BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija

SRI 9Abel; Valerija; Zdravka

ČET 10Gospa Loretska; Julija

PET 11Damaz; Damir; Sabin; kv.

SUB 12Gospa Guadalupska

NED 13 3. Ned. Došašća Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.

PON 14Ivan od Križa; Špiro

UTO 15Irenej, Kristina; Darija

SRI 16Adela; Albina; Zorka

ČET 17Lazar; Izak; Jolanda

PET 18Rufo; Gracijan; Bosiljko

SUB 19Urban; Tea, Vladimir

NED 20 4. Ned. Došašća Amon; Eugen i Makarije

PON 21Petar Kanizije; Snježana

UTO 22Honorat; časlav; Zenon

SRI 23Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka

ČET 24Badnjak; Adam i Eva (post)

PET 25ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ

SUB 26Stjepan Prvomučenik

NED 27 Sv. Obitelj Ivan, ap. i evanđ.; Janko

PON 28Nevina dječica; Mladen

UTO 29Toma Becket; David; Davor

SRI 30Sabin; Liberije; Trpimir

ČET 31Silvestar papa; Silvije, Zahvala

(Izvor: kalendariHR)

Bliži nam se VALENTINOVO! Najljepše poruke i čestitke za VALENTINOVO pronađite OVDJE!


Komentari