Imendani 2021.

3
IMENDANI 2021

Ne znate kad vam je imendan? Donosimo kompletan imendanski kalendar za 2021. godinu. Imendani za 2021. godinu:

Imendani su tradicija pripisivanja osobnih imena svakom danu u godini i proslava povezanosti posebnih dana s onima po kojima je taj dan imenovan. Ta je tradicija karakteristična za različite katoličke i istočnoortodoksne zemlje, a vrlo je raširena i u nordijskim zemljama, posebice u Švedskoj i Finskoj. Hrvati njeguju narodna imena. Imendane slave odlaskom na liturgijsku proslavu svojega sveca imenjaka. Slavlje je popraćeno gozbom s ukućanima i prijateljima. (Izvor: wikipedia)

Imendani Siječanj 2021

PET 1NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA
SUB 2Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski
NED 3 2. po Božiću.Ime Isusova, Mladenka
PON 4Anđela; Borislav; Emanuel
UTO 5Miljenko; Emilijana; Radoslav
SRI 6BOGOJAV. TRI KRALJA
ČET 7Rajmund; Rajko; Lucijan
PET 8Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil
SUB 9Julijan; Miodrag; Julijana
NED 10 Krštenje Gospodinovo. Agaton; Dobroslav; Grgur X.
PON 11Honorat; Higin; Neven
UTO 12Ernest; Tatiana
SRI 13Hilarije; Veronika
ČET 14Feliks; Srećko; Rajko
PET 15Pavao pustinjak; Mavro
SUB 16Marcel; Oton; Mislav
NED 17 2. KROZ GOD.Antun Opat; Vojmil; Lavoslav
PON 18Margareta; Izabela; Priska
UTO 19Mario; Kanut; Ljiljana
SRI 20Fabijan i Sebastijan
ČET 21Agneza; Janja; Neža
PET 22Vinko đakon i muč.; Vinka
SUB 23Emerencijana, Milka; Vjera
NED 24 3. KROZ GOD.Franjo Saleškj; Bogoslav
PON 25Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik
UTO 26Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir
SRI 27Angela Merici; Pribislav
ČET 28Toma Akvinski; Tomislav
PET 29Valerije; Konstancije; Zdeslav
SUB 30Hijacinte; Martina; Gordana
NED 31 4. KROZ GOD.Ivan Bosco; Marcela; Vanja

Imendani Veljača 2021.

PON 1Briglta; Miroslav; Sever
UTO 2PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan
SRI 3Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun
ČET 4Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
PET 5Agata; Dobrila; Modest
SUB 6Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora
NED 7 5. KROZ GOD.BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav
PON 8Jeronim Emil.; Jozefina Bak.
UTO 9Skolastika; Apotonija. Sunčana
SRI 10STEPINĆEVO
ČET 11GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih
PET 12Eulalija; Melecije, Zvonimir
SUB 13Katarina Ricci, Božidara
NED 14 6. KROZ GOD.Valentinovo; Valentin; Zdravko
PON 15Klaudije K; Vltomlr; Onezim
UTO 16Julijana; Onezim; Miljenko
SRI 177 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko
ČET 18Šimun; Gizela; Bernardica
PET 19Konrad; Rajko; Ratko; Blago
SUB 20Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.
NED 21 1. Korizmena ¨Čista¨. Petar Damjanskl; Damir
PON 22Katedra sv. Petra; kv.
UTO 23Polikarp; Grozdan; kv.
SRI 24Montan; Goran; Modest
ČET 25Viktorin; Hrvoje; Berislav
PET 26Aleksandar; Sandra; Alka
SUB 27Donat Zadarski; Gabrijel
NED 28 2. Korizmena ¨Pačista¨. Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica


Imendani Ožujak 2021.

PON 1Albin; David; Jadranko; Zoran
UTO 2Lucije; čedomil; Iskra; ines
SRI 3Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo
ČET 4Kazimir; Eugen; Natko
PET 5Euzebije,Vedran; Lucijel. papa
SUB 6Marcijan; Agneta; Zvjezdana
NED 7 3. Korizmena ¨Bezimena¨.Perpetua i Felicita; Eugen
PON 8Ivan od Boga; Ivša; Boško
UTO 9Franciska Rimska; Franjka
SRI 10Emil, Makarije; Kajo, Simplicije
ČET 11Firmin; Tvrtko; Kandid
PET 12Teofan; Bernard; Maksimilijan
SUB 13Patricija; Sabina; Ratka
NED 144. Korizmena ¨Sredoposna¨.Matilda; Milijana; Borka
PON 15Longin; Veljko; Vjekoslava
UTO 16Hilarije i Ticijan; Smiljan
SRI 17Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin
ČET 18Ćiril Jeruzalemski; Salvator
PET 19JOSIP, zaručnik BDM
SUB 20Nicet; Klaudija; Vladislav
NED 21 5. Korizmena ¨Gluha¨.Serapion; Vesna; Vlasta
PON 22Lea Rimska; Oktavljan
UTO 23Turibije; Oton; Rebeka
SRI 24Latin; Javorka; Katarina Švedska
ČET 25Blagovijest; Marijana, Marijan, Maja
PET 26Montan i Maksima; Emanuel
SUB 27Rupert; Lada; Peregrin
NED 28 CVJETNICA.Priska; Sonja; Polion
PON 29Jona; Bertold; Eustazije
UTO 30Kvirin Bogoljub, Leonard
SRI 31Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija


Imendani Travanj 2021.


ČET 1Hugo; Teodora; Anastazije
PET 2Franjo Paolskl; Dragoljub;
SUB 3Siksto; Krest; Svevlad
NED 4USKRS.Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir
PON 5Uskrsni ponedjeljak Vinko Ferrerskl; Berislav
UTO 6Vilim; Celzo; Rajko
SRI 7Ivan de la Salle, Herman
ČET 8Dionlzije; Diogen; Klement
PET 9Marija Kleofina; Demetrije
SUB 10Ezekijel; Apolonije; Sunčica
NED 11 2. Uskrsna.Stanislav; Stana; Radmila
PON 12Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije
UTO 13Martin I. papa; Ida; Justin
SRI 14Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko
ČET 15Krescencije; Bosiljka; Rastislav
PET 16Josip Benedikf L; Bemardica
SUB 17Rudolf, Robert; šimun; Anicet
NED 18 3. Uskrsna.Euzebije; Anastazije
PON 19Konrad; Ema; Rastislav; Marta
UTO 20Marcijan, Teotim, Vilim
SRI 21Anzelmo; Goran
ČET 22Soter i Kajo; Teodor
PET 23Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert
SUB 24Fidel Sigmaringen; Vjera
NED 25 4. Uskrsna.Marko ev.; Maroje; Markica
PON 26Kleto i Marcelin; Višnja
UTO 27Ozana K., Euzebije
SRI 28Petar Chanel; Euzebije
ČET 29Katarina Sienska; Katica
PET 30Pio V. papa; Josip Cottolengo


Imendani Svibanj 2021.

SUB 1Josip radnik; Jeremija
NED 2 5. Uskrsna.Atanazije; Antonin; Boleslav
PON 3Filip i Jakov ap.; Mladen
UTO 4Florijan;Cvjetko;Cvijeta
SRI 5Peregrin, Makstm; Andelko
ČET 6Irenej Srijemski; Dominik S
PET 7Dujam, Duje; Flavije; Gizela
SUB 8Marija Posrednica; Bratoljub
NED 9 6. Uskrsna.Pahomije; Mirna
PON 10Ivan Merz; Gospa Trsatska
UTO 11DOBRI PASTIR; Mamerto
SRI 12SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad
ČET 13UZAŠAŠĆE GOSP.-SPASOVO GOSPA FATIM.; Servancije
PET 14Matija ap.; Matko, Mate
SUB 15Izidor; Sofija; Sonja
NED 16 7. Uskrsna.Ivan Nepomuk; Andrija B.
PON 17Paškal; Paško; Gizela
UTO 18Ivan I. papa; Venancije
SRI 19Celestin; Rajko, Ivan, Teofil
ČET 20Bernardin Sijenski
PET 21Kristofor Magallanes i dr.
SUB 22Rita; Jagoda; Renata; kv.
NED 23 Pedesetnica – Duhovi.Deziderije; Željko; Željana
PON 24Marija Pomoćnica; Vinko; kv.
UTO 25Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
SRI 26Filip Nen; Zdenko
ČET 27Augustin Kenterberijski
PET 28German; Villm; Velimir
SUB 29Maksim; Ervin
NED 30Presveta Trojstva Ivana Arška; Ferdinand; Srečko
PON 31Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir


Imendani Lipanj 2021.


UTO 1Justin; Mladen; Teofil; Slobodan
SRI 2Marcelin i Petar; Eugen
ČET 3Tijelovo; Karto Lwanga i drugovi; Olivija
PET 4Kvirln Sisački; Predrag
SUB 5Bonifaclje; Dorotej; Valerija
NED 610. KROZ GOD.Norbert; Artemiie; Berto; Paulina
PON 7Koloman, Robert, Radoslav
UTO 8Medardo, žarko; Vilim
SRI 9Efrem; Ranko
ČET 10Bogumil; Dijana; Greta
PET 11Barnaba, ap.; Borna
SUB 12Ivan Fakundo; Bosiljko
NED 13 11. KROZ GOD.Antun Padovanski, Ante, Antonija
PON 14Rufin; Elizej; Dinga
UTO 15Sv. Vid; Modest
SRI 16Franjo Regis, Gvido
ČET 17Diogen; Inocent; Adolf
PET 18Marcelijan; Ozana; Ljubomir
SUB 19Romuald; Rajka; Bogdan
NED 20 12. KROZ GOD.Naum Ohridski; Silverije
PON 21Alojzije Gonzaga; Vjekoslav
UTO 22Ivan Fisher; Toma M.
SRI 23Josip Caf.; Sidonija; Zdenka
ČET 24ROĐ. IVANA KRSTITELJA
PET 25Adalbert; Vilim; Doroteja
SUB 26Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran
NED 27 13. KROZ GOD.Ćirii Aleksa
PON 28Irenej, Mirko
UTO 29SV PETAR i PAVAO; Krešo
SRI 30Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana


Imendani Srpanj 2021.


ČET 1Aron; Šimun; Zvjezdana
PET 2Oton; Martinijan; Višnja
SUB 3Toma, apostol; Tomislav
NED 4 14. KROZ GOD.Elizabeta Portugalska; Elza
PON 5ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.
UTO 6Marija Goretti;Bogomila
SRI 7Klaudije; Vilibald, Vilko
ČET 8Akviia i Priscila: Hadrijan
PET 9Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.
SUB 10Amalija; Ljubica; Rufina
NED 11 15. KROZ GOD.Benedikt op.; Benko; Olga
PON 12Mohor, Ivan Gualberti; Mislav
UTO 13MAJKA BOŽJA BISTRIČKA
SRI 14Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar
ČET 15Presveti Otkupitelj; Dobriša
PET 16Gospa Karmel.; Karmela
SUB 17Aleksije; Branko; Marcelina
NED 1816. KROZ GOD.Friderik; Simforoza; Ljuba
PON 19Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina
UTO 20Ilija prorok; Margareta; llijana
SRI 21Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica
ČET 22Marija Magdalena; Manda
PET 23Brigita; Apolinar; Valerijan
SUB 24Kristina; Mirjana; Kunigunda
NED 25 17. KROZ GOD.Jakov, apostol; Kristofor
PON 26Joakm i Ana roditelji BDM
UTO 27Klement Ohridski, Klemo
SRI 28Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije
ČET 29Marta; Flora; Blaženka
PET 30Petar Krizolog; Rufln; Anđa
SUB 31Ignacije Lojolski; Vatroslav


Imendani Kolovoz 2021.


NED 1 18. KROZ GOD.Alfons Liguori; Vjera; Nada
PON 2Gospa od Anđela; Euzebije V.
UTO 3Bl. Auguslin Kažotić, Lidija
SRI 4Ivan Marija Vianney, Justin
ČET 5Gospa Snježna; Nives; Snježana
PET 6PREOBRAŽENJE GOSP.
SUB 7Siksto papa; Kajetan; Donat
NED 8 19. KROZ GOD.Dominik; Nedjeljko; Dinko
PON 9Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk
UTO 10Lovro dakon; Lovorka
SRI 11Sv. Klara; Jasna; Suzana
ČET 12Anicet; Hilarija; Veselka
PET 13Poncijan i Hipolit; Filomena
SUB 14Maksimilijan Kolbe
NED 15 VELIKA GOSPA
PON 16Stjepan Ugarski; Rok
UTO 17Hijacint; Liberat; Miron
SRI 18Sv. Jelena Križarica
ČET 19Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla
PET 20Bernard iz Clarvauxa; Samuel
SUB 21Pio X. papa; Hermogen
NED 22 21. KROZ GOD.BDM Kraljica; Vladislava
PON 23Ruža Limska; Filip Benicije
UTO 24Sv. Bartol apostol; Bariša
SRI 25Ljudevit kralj; Patricije
ČET 26Rufin; Zefirin
PET 27Monika; Honorat; Časlav
SUB 28Augustin; Tin; Gustav
NED 29 22. KROZ GOD.Glavosijek Ivana Krstitelja
PON 30Feliks i Adaukt; Gaudencija
UTO 31Rajmund, Rajko; Optat


Imendani Rujan 2021.

SRI 1Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor
ČET 2Kalista; Severina; Divna; Veljka
PET 3Grgur Veliki; Grga; Gordana
SUB 4Ruža Viterbska; Marcel; Dunja
NED 523. KROZ GOD.Majka Terezija; Lovro Jus.
PON 6Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor
UTO 7Sv. Marko Križevčanin; Regina
SRI 8RODENJE MARIJINO MALA GOSPA
ČET 9Petar Klaver; Strahimir
PET 10Nikola Tolentinski; Pulherija
SUB 11Proto i Hijacint; Helga
NED 12 24. KROZ GOD.Ime Marijino; Dubravko
PON 13Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo
UTO 14Uzvišenje sv. Križa
SRI 15BDM žalosna, Dolores
ČET 16Kornelije i Ciprijan; Eufemija
PET 17Rane sv. Franje; Robert B.
SUB 18Josip Kupertinski; Sonja; kv.
NED 19 25. KROZ GOD.Januarije;Teodor; Željko
PON 20Andrija Kim; Svjetlana; kv.
UTO 21Sv. Matej ap, i ev.; Matko
SRI 22Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez
ČET 23Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija
PET 24Gospa od Otkup.; Rupert
SUB 25Aurelija; Zlata; Rikarda
NED 26 26. KROZ GOD.Sv. Kuzma i Damjan; Damir
PON 27Vinko Paulski; Vicencija
UTO 28Vienceslav; Veteslav
SRI 29Sv. Mihael, Gabriel i Rafael arkandeli
ČET 30Sv. Jeronim; Honorij; Jerko


Imendani Listopad 2021.

PET 1Terezija od Djeteta Isusa; Remigije
SUB 2Anđeli čuvari; Anđelko
NED 3 27. KROZ GOD.Kandid; Gerhard; Svjetlana
PON 4Franjo Asiški; Franka; Kajo
UTO 5Sv. Faustina K.; Flavijan
SRI 6Bruno; Fides; Verica
ČET 7BDM od Krunice (Ružarija)
PET 8Demetrije i dr.; Hugo; Šimun
SUB 9Dionizije Aerop.;lvan Leonard
NED 10 28. KROZ GOD.Franjo Borgia; Daniel i dr.
PON 11Ivan XXIII. papa; Prob
UTO 12Serafin, Maksimilijan
SRI 13Eduard, Edo; Hugolin
ČET 14Kalist papa; Ljeposlav; Divna
PET 15Terezija Avilska; Rezika; Valter
SUB 16Hedviga; Marija Margareta A.
NED 17 29. KROZ GOD.Ignacije Antiohijski; Vatroslav
PON 18Sv. Luka, evanđelist; Lukša
UTO 19Pavao od Križa; lvan Breb
SRI 20Vendelin; Irena; Miroslava
ČET 21Uršula; Zvjezdan; Hilarija
PET 22BI. Ivan Pavao II. papa
SUB 23Ivan Kapistran; Ivanko
NED 24 30. KROZ GOD.Antun M. Claret; Jaroslav
PON 25Krizant i Darija; Katarina K.
UTO 26Demetrije; Dmitar; Zvanimir
SRI 27Sabina, Kontardo; Gordana
ČET 28Šimun i Juda Tadej, apostoli
PET 29Mihovil Rua; Narcis; Darko
SUB 30Marcijan; Marsela; German
NED 31 31. KROZ GOD.Alfons Rodriguez; Volfgang


Imendani Studeni 2021.

PON 1SVI SVETI; Svetislav, Sveto
UTO 2Dušni dan; Duško; Duška
SRI 3Martin Porres; Hubert
ČET 4Sv. Karlo Boromejski; Dragutin
PET 5Srijemski mučenici; Mirko
SUB 6Leonard; Vedran; Sever
NED 7 32. KROZ GOD.Engelbert; Anđelko
PON 8Gracija Kotorski; Milostislav
UTO 9Posveta lat. bazilike; Ivan L.
SRI 10Leon Veliki, Lavoslav, Lav
ČET 11Martin Tourski; Davorin
PET 12Jozafat; Milenko
SUB 13Stanislav Kostka; Stanko
NED 14 33. KROZ GOD.Nikola Tavelić; Ivan Trogirski
PON 15Albert Veliki: Berto; Leopold
UTO 16Margareta; Gertruda
SRI 17Elizabeta Ugarska; lgor
ČET 18Posv. bazilika sv. Petra i Pavla
PET 19Krispin; Elizabeta; Salomeja
SUB 20Feliks Valois; Srećko; Edmund
NED 21Krist Kralj. Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.
PON 22Cecilija; Dobrila; Slavujka
UTO 23Klement; Milivaj, Blagoje
SRI 24Krizogon; Krševan
ČET 25Katarina Aleksandrijska
PET 26Konrad; Leonard; Dubravko
SUB 27Virgilije; Oda; Gustav
NED 281. Ned. Došašća. Jakov Markijski; Držislav
PON 29Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana
UTO 30Sv. Andrija apostol


Imendani Prosinac 2021.


SRI 1Eligije; Natalija; Božena
ČET 2Bibijana; Živka; Blanka
PET 3Franjo Ksaverski; Klaudije
SUB 4Ivan Damaščanski; Barbara
NED 5 2. Ned. Došašća.Saba; Krispina; Dalmatin
PON 6Nikola biskup; Nikša
UTO 7Ambrozile; Agaton
SRI 8BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija
ČET 9Abel; Valerija; Zdravka
PET 10Gospa Loretska; Julija
SUB 11Damaz; Damir; Sabin; kv.
NED 12 3. Ned. Došašća. Gospa Guadalupska
PON 13Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.
UTO 14Ivan od Križa; Špiro
SRI 15Irenej, Kristina; Darija
ČET 16Adela; Albina; Zorka
PET 17Lazar; Izak; Jolanda
SUB 18Rufo; Gracijan; Bosiljko
NED 19 4. Ned. Došašća. Urban; Tea, Vladimir
PON 20Amon; Eugen i Makarije
UTO 21Petar Kanizije; Snježana
SRI 22Honorat; časlav; Zenon
ČET 23Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka
PET 24Badnjak; Adam i Eva (post)
SUB 25ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ
NED 26 Sv. Obitelj; Stjepan Prvomučenik
PON 27Ivan, ap. i evanđ.; Janko
UTO 28Nevina dječica; Mladen
SRI 29Toma Becket; David; Davor
ČET 30Sabin; Liberije; Trpimir
PET 31Silvestar papa; Silvije, Zahvala

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.


Komentari